Okuma süresi: 3 dk, 31 sn
218 okunma

Merhaba değerli okurlarım!
Bu yazımda sizlere iş dünyasında bir web site edinmenin faydalırını ve önemini tüm detayları ile anlatacağım.
Hangi sektör olursanız olun, o sektör ile ilgili içeriklerinizin yer aldığı bir web sitesi kurmanız oldukça önemli bir noktadır.
Bunun bilincinde olarak sizlere bu hususta gerek fikirlerimi, gereksede bilgilerimi aktarmak istiyorum.
Bu sebeptendirki bir işletme sahibi iseniz web site edinmenin karını, zararını bilerek, bilinçlenerek bir web sitesi edinmelisiniz.
Uzun zamandır böyle bir yazı yazmayı hedefliyordum zaten. Amacım işletme sahiplerini bir web site açarak doğru bir şekilde yönlendirmektir.
Eğer işletmenizi büyütmek ve internet pazarından bir pay almak istiyorsanız bu yazımı mutlaka okumalı ve bunun için büççe hazırlamalısınız.
Hazırsanız yazımı okumaya; varsa tüm ön yargılarınızı, kötü fikirlerinizi ve ya olumsuz düşüncelerinizi unutturacak bir içerik olduğunu söylemeliyim.
Eğer bir işletme sahibiyseniz bir web siteniz kesinlikle bulunmalıdır.
Günümüzde internet üzerinden online pazarlama oldukça yaygın ve önemli bir hale gelmiştir. tabiki pandemi sürecide bu talebi artırmış ve online pazarlama ciddi anlamda büyüme eylimi göstermiştir.
Bir ürünü saatlerce mağza mağza gezmek hayli yorucu ve zaman kaybı haline geldi artık.
Bu yüzden internet üzerinden alışveriş yapmak daha keyifli ve daha zahmetsiz hale geldi.
Eğer internet üzerinden satış yapmıyorsanız, sadece işyerinizi ziyaret eden müşterileriniz varsa bu bir süre sonra satışlarınızı etkileyecek ve işletmenizin satışları düşüş yaşayacaktır.
Artık insanlar internet üzerinden alışveriş yapma alışkanlığı ediniyor ve internet üzerinden satış yapan firmaları tercih ederek alışverişlerini gerçekleştiriyor.
Buda internetten alış veriş yapan firmaların gelirlerini artırıyor.
Benim işletme sahipleri için söyleyeceğim şudur ki mutlaka işletmenizi anlatan ve ürünlerinizi pazarlayacağınız bir web sitesi edinmeli ve müşteri potansiyelinizi artırmanızdır.
Bir işletme sahibi olarak bir web sitesi edindiniz ve bu web sitesini kurmak için büççenizi belirledinizz, nasıl web site edinmelisiniz ve stratejiniz nasıl olmalıdır? birazda bunlara değinmek gerekir.
Bir web sitenin kurulması ve ya açılması demek hemen internet üzerinden satış yapıp para kazanacağınız anlamına gelmesin.
İnternet sitesini kurduktan sonra öncelikle sitenizi arama motorlarında pazarlamanız yani web sitenizi doğru bir şekilde tanıtmanız gerekir.
Web sitenizi oluşturduktan sonra seo stratejinizi doğru bir şekilde planlayıp, doğru şekilde uygulamanız gerekir.
Ürünlerinizin yerleşimi, işletmenizin logosu sitenizde doğru yerlerde olmalı ve sitenizdeki ürünlerin görselleri anlaşılır şekilde optimize edilmelidir.
Web sitenizi tüm arama motorlarına eklemeniz ve hedef anahtar kelimelerinizi doğru bir şekilde planlamalı, sosyal medya entegrasyonu ile buluşturmalısınız.
Şu anlattıklarım gözünüzde büyüyebilir ve ya ben bunlardan anlamıyorum diye serzenişte bulunabilirsiniz. tüm süreçte uygun ücretler ile sizlere yardımcı olabilirim.
Hangi sektörde olursanız olun mutlaka firmanızı tanıtan doğru bir şekilde hazırlanmış bir web sitesine ihtiyaç duyacağınızı yinelemek istiyorum.
Belki piyasa araştırması yaptığınızda ödeyeceğiniz ücretler sizin gözünüzü korkutabilir, ancak hiç gözünüz korkmasın web sitenizin reklamı, seo optimizasyonu doğru bir şekilde yapıldığında kazanımınız artacak ve sizde benim haklılığımı göreceksiniz.
Bakın şöyle çevrenizde ve ya web sitesi olan firmalar ile iletişime geçin. o firmalardan internet üzerindeki ürün satışlarının faydalarını sorun ve ya siz internet üzerinde satış yapan firmalara bakın, onları inceleyin eğer sen haklısın sadık bir web siteye ihtiyacım var diyorsanız, benimle iletişime geçebilir ve bu konuda teknik olarak tüm sorularınızı ve sorunlarınızı sorabilir ve ya benimle sohbet edebilirsiniz.
İyi bloglamalar herkese.

Bir önceki yazımız olan web tasarım'ın doğuşu başlıklı makalemizde neden web tasarım, web tasarım'ın doğuşu ve web tasarım'ın kullanım amacı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir