Okuma süresi: 2 dk, 39 sn
167 okunma

merhaba değerli takipçilerim!
Bu yeni bloğumdaki ilk makalemi web tasarıma başlangıç hikayemi yazarak başlamak istedim. bu sayede beni daha yakından tanıyabilecek ve gerekli konularda benimle sohbet edebileceksiniz.
İki bin’li yılların başında ilk defa evimize bilgisayar girmiş ancak bilgisayarın nasıl kullanılacağı konusunda hiçbir fikir sahibi değildim.
Bilgisayar alındıktan sonra gerek okulumda açılan bilgisayar dersine katılım göstermemle, gereksede bilgisayarı öğrenmek için gitmiş olduğum kurslar neticesinde zaman geçtikçe bilgisayarı öğrenmeye çalışıyordum.
Hocalarım bu konuda bana destek oluyor ve yıllar geçtikçe bilgisayar konusunda ciddi gelişim göstermekle birlikte F Q klavye kullanmayıda öğrenmeye gayret ediyordum.
Yaklaşık 3.5 yıl süren klavye eğitimim neticesinde F ve Q klavyeyi öğrenmiş ve rahatlıkla kullanabiliyordum.
Bilgisayar kullanımı ile ilgili tüm temel kavramları öğrenmiş, artık yeni bilgiler edinmek için internette buldum kendimi.raştırmalar içerisinde
bu fikirden yola çıkarak neden bende web tasarım ile uğraşmayayım ve neden yeni birşeyler öğrenmeyeyim dedim kendi kendime.
internet üzerinden edindiğim kaynaklar ile web tasarım yolculuğum başlamıştı. yeni bir şey öğrenme isteği bende gün geçtikçe artıyor ve web programlama kodları arasında kendimi kaybetmiştim adeta.
öncelikle html dilini öğrenmeye başlayarak ilk adımlarımı atıyordum. ancak yeni birşey öğrenme fikri herne kadar güzelsede, bir o kadarda zorlanıyordum. saatlerce html’i anlamaya çalışıyor, kod yapısını incelemeye çalışıyordum.
arkadaşlarımla bilgi alışverişi yaparak, onlarla çalışarak html konusunu çözmüş ve ne kadarda kolay bir dil olduğunu öğrenmiştim artık.
elbetteki web tasarım yapmak için html yeterli olmayacaktı, ben yeni diller öğrenmeliydim. bunun için yine internet üzerindeki kaynaklara başvurdum. php dili çok ilgimi çekmişti. halada php benim için ayrı bir yeri olan bir dildir. esnek yapısı, açık kaynak olması beni cezbetmişti.
php diliyle birlikte; css, javascript öğrenmeye karar verdim. kendi kendimi geliştirmek istiyordum. her bilgiyi değerlendiriyor ve günlük düzenli olarak çalışmalar yapıyordum.
bu çalışmalarım eşliğinde günümüze kadar geldim. bir dönümler her ne kadar uzak kalsamda hala web tasarımdan kopamadım. benim hayatımın dönüm noktası olmuştu. web tasarımı kendime bir iş, bir hobi olarak değerlendirdim.
halada severek web tasarım adına birşeyler yapmaktayım ve bundan keyif almaktayım.
2015 yılından itibaren wordpress blog sistemi ile tanıştım ve halada wordpress bloğuna ilgim sürmekte. özellikle web tasarım, seo, wordpress alanında bloglar açtım ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. bu çıktığım yolda hem birşeyler öğretmek, hemde yeni şeyler öğrenmek asıl amacımdı. çünkü bilgilerimi insanlarla paylaşmak keyif aldığım bir işti.
bu davranışımın devam edeceğini bilmenizi isterim. sizlerle yeni bilgiler edinmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
görüşlerinizi yazımın altına yorum olarak iletebilirsiniz.
iyi bloglamalar herkese.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir