Okuma süresi: 1 dk, 23 sn
161 okunma

internet’in yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde çeşitli bilgiler edinme amacılığıyla olsun, bir ürünü pazarlama, haberleri, hava durumu gibi bilgileri takip etmek için çeşitli amaçlar doğrultusunda web siteleri açılmaya başlandı.
elbette web site açmak için bir takım bilgilere, yani web tasarım dillerine ihtiyaç vardı.
bu dilleri kullanarak web siteleri tasarlanmaya başlandı.
web tasarım öğrenirken ilk karşımıza çıkan dil html’dir.
bunun sebebide html dilinin basit ve sade bir yapısı olmasıdır. web tasarımcıları sadece html kullanarak web siteleri tasarlamaya başlamışlardır.
web dünyası geliştikçe yeni diller ortaya çıkarak daha dinamik siteler yazılmaya başlanmış ve artık günden güne web dünyası kendini yenilemeye ve geliştirmeye başlamıştır.
web dünyası gün geçtikçe yeni yeni diller ile tanışarak artık günümüzde hemen hemen hepimizin ihtiyacı haline gelmiştir.
bu yazıyı yazmamdaki maksat şuydu web tasarımın hikayesini sizlere kendi cümlelerim ile sade ve basit hali ile anlatmaktı.
bu sebepten sizlere kısa bilgiler vermek istedim.
web tasarım benim için vazgeçilmez bir hobi haline gelmiştir. ve gün geçtikçe web tasarımı sevmekte ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşamaktayım.
açmış olduğum tüm bloglarımın web tasarım ile olmasının sebebide budur. değerli okurlarım.
gelin web tasarım konusunda sohbet edelim ve bilgilerimizi nesilden nesile aktaralım.
tüm okurlarımı sitemde sohbet etmeye davet ediyorum.
iyi bloglamalar herkese.

Bir önceki yazımız olan web tasarımın temelleri başlıklı makalemizde web tasarım için yapılması gerekenler, web tasarıma giriş ve web tasarımın temelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir